top of page

השירותים הניתנים במרכז:

המרכז מציע מענה הוליסטי המקיף תחומי חיים שונים: מרחב למפגש קהילתי, אירועים, סדנאות, קבוצות, הנגשת מידע, סיוע במיצוי זכויות, סיוע משפטי, שירותי אחות, ועוד. מרבית השירותים מצריכים קביעת פגישה מראש ו/או הרשמה לפעילות, כפי שמפורט בהמשך. בכל שאלה נוספת בנוגע להרשמה או אם לא ברור מה הכתובת הנכונה לפנות אליה, ניתן ליצור איתנו קשר בעמוד יצירת קשר.

צוות מלווה במרכז הטרנסי

אנחנו מזמיניםות אתכןם לפנות אלינו בכל נושא וסוגיה שמעסיקה אתכןם, ואנחנו נשמח לעזור! צוות המלווים כולל מנטור, מנטורית ועובד סוציאלי. אנחנו יודעים שלפעמים למצוא את מי לשאול או עם מי להתייעץ לגבי נושאים שחשוב לנו לקדם בחיינו יכול להרגיש כמו משימה מאתגרת. הצוות המלווה כאן בשביל לתת מענה לשאלות, לסייע בחיבור לגורמים נוספים, וגם לבנות יחד איתכןם תכנית המותאמת לצרכים שלכןם. התחומים העיקריים בהם אנו מציעים סיוע וליווי הם הנגשת מידע, מיצוי זכויות וליווי אישי. במרכז הטרנסי תוכלו לקבל ליווי אישי ממנטור.ית טרנס.ית, שיהיה מותאם אישית לצרכים והמטרות שתרצו להשיג. הליווי האישי במרכז הטרנסי ניתן מתוך ניסיון, חוויות חיים ותובנות של א.נשים מהקהילה הטרנסית שאיתם אפשר לדבר בגובה העיניים, לחקור, להתלבט ולשאול שאלות במרחב תומך, מאפשר ובלתי שיפוטי. בנוסף, במרכז הטרנסי תוכלו להיעזר בצוות המלווה שלנו במימוש ומיצוי הזכויות שמגיעות לכןם כאנשים על הקשת הטרנסית. ניתן להיעזר בנו בשלל תחומים, כגון תביעות לביטוח לאומי, מכתבים להתחלת התאמה מגדרית ועוד. כמו כן, המרכז הטרנסי דוגל בהנגשת מידע אמין ועדכני במגוון נושאים הרלוונטיים לאנשים על הקשת הטרנסית, כגון הליכי התאמה מגדרית, נהלים ובירוקרטיה הנוגעים לאנשים טרנסג'נדרים, שירותים ומענים ייעודים לקהילה הטרנסית ועוד.

שירותי אחות

למרכז הטרנסי מגיעה אחות מוסמכת בכל יום שלישי בשעות אחה"צ, בין השעות 17:00-21:00. האחות מציעה ייעוץ והדרכה, וגם טיפול רפואי במקרים המפורטים למטה. רצוי לקבוע לאחות פגישה מראש, דרך המערכת הזו, אך ניתן גם פשוט להגיע למרכז בשעות פעילות האחות. במקרה כזה, מומלץ ליצור קשר עם המרכז ולוודא שלא היו שינויים בלו"ז. באם אתןם מתקשיםות להגיע פיזית למרכז, ניתן באותן השעות לקבוע ייעוצים דרך הטלפון/וידאו.  מאיה עוראבי היא כיום האחות במרכז הטרנסי. שירותי האחות הניתנים במרכז: • ייעוץ בנושאים רפואיים כלליים, כולל הנחיות לשמירה על הבריאות ורפואה מונעת. • ייעוץ בכל נושא הקשור לתהליכים רפואיים להתאמה מגדרית - טיפול הורמונלי, ניתוחים, אימוני קול ועוד. • הדרכה לקראת ניתוחים ואחריהם, כולל הדרכה על ביצוע הרחבות (אימונים וגינליים). • הזרקת תרופות והדרכה להזרקה עצמית (נא להגיע עם הוראה רפואית לביצוע הפעולה). • החלפת חבישה ו/או טיפול בצלקות לאחר ניתוח. • הוצאת תפרים / סיכות (נא להגיע עם הוראה רפואית לאחות לביצוע הפעולה). • ייעוץ לגבי מין בטוח ומחלות המועברות ביחסי מין.

סיוע משפטי

המרכז הטרנסי מציע סיוע משפטי לחברי הקהילה הטרנסית ללא עלות, במסגרת שיתוף פעולה עם משרד עורכי דין קלעי, רוזן ושות' ועם הקליניקה המשפטית למימוש זכויות אדם בהליך האזרחי באוניברסיטת חיפה. שני הגופים הם בעלי מומחיות בתחומים הרלוונטיים, ניסיון רב שנים של עבודה עם הקהילה הטרנסית ועובדים עם צוות המרכז באופן שוטף. ייעוץ משפטי ניתן לפי הצורך בתחומי משפט מגוונים, לרבות עניינים שאינם נוגעים באופן ישיר לזהות המגדרית.   ניתן לקבל ייעוץ וסיוע משפטי בסוגיות כגון: • התמודדות עם אפלייה • זכויות בעבודה • עניינים כלכליים • הסדרי חובות • חסמים בירוקרטיים

איך לפנות?

ניתן לפנות לצוות המלווה של המרכז אשר יתווך לגורם המתאים למתן סיוע משפטי. 
בעניינים הקשורים בבריאות טרנסית וחסמים למתן שירותי בריאות ניתן לפנות גם ישירות למייל: transhealth@gilaproject.org
אחת לחודשיים מתקיימים במרכז הטרנסי ערבי ייעוץ פתוחים שבהם ניתן לבוא ולהיפגש עם עו"ד לייעוץ משפטי קצר של כ-20 דקות.

ייעוץ לגבי ניתוח תחתון לטרנסיות MTF / AMAB 

שירות של פרויקט גילה והמרכז הטרנסי שמטרתו לספק ליווי, ידע ותמיכה סביב הניתוח התחתון לנשים טרנסיות, ההחלמה המורכבת ממנו, והחיים שאחרי. הייעוץ האישי ניתן על ידי נינה הלוי, טרנס*דולה אשר ליוותה בשנים האחרונות עשרות ומאות נשים וא.נשים בתהליך זה. במשך השנים הצטברו בקהילה שלנו ידע רב וניסיון עשיר על הרחבות, טיפול עצמי וחיבור לגוף. נינה תוכל לקיים איתך שיחות, להדריך, לענות על כל שאלה שיש לך, לעזור לך להכין את עצמך לקראת הניתוח ולהחלים ממנו בהצלחה. הייעוץ מתאים לכל שלב שבו את נמצאת בתהליך: אם את חושבת על ניתוח תחתון ורוצה לשמוע יותר, אם יש לך חששות או התלבטויות לקראת הניתוח, אם כבר עברת את הניתוח ואת מתקשה בהרחבות או בחיבור למיניות החדשה שלך - נינה נמצאת כאן בשבילך, לסייע לך להתמודד עם האתגר, לצאת ממנו שלמה ומועצמת, ולהיות חברה טובה יותר לעצמך ולגופך. שיחת הייעוץ יכולה להתקיים פיזית במרכז הטרנסי, טלפונית או בשיחת וידאו.  ניתן לקבוע תור לייעוץ אצל נינה דרך מערכת ניהול התורים. בשאלות נוספות ניתן לפנות לצוות המלווה של המרכז הטרנסי.

יש קורס, סדנה, או הרצאה שבא לכןם לראות במרכז? הציעו לנו!

יש פעילות שהייתן רוצות להעביר? שתפו אותנו! המרכז הוא עבורנו ויש בו מקום לכולנו!

bottom of page